Hospedagem Joao
Nossa Senhora do Rosario do Bom Fim Museum ligger 1 km fra Hospedagem Joao São Gabriel, mens Espaco Garden ligger 450 meter væk.
Gæsterne vil sætte pris på en bekvem beliggenhed i nærheden af Gaucho da FEB Mal. Mascarenhas de Moraes Museum. 10 minutters gåtur fra denne komfortable indkvartering fører dig til hjertet af São Gabriel.
Nogle af værelserne har udsigt over have.
Restaurante Sao Luis og Divino Sabor ligger 600 meter væk fra denne gæstehus.
- Lokale seværdigheder
- Hospital Militar624 km
- Feira da Brandao791 km
- Centro Comercial612 km
- Gaucho da FEB Mal. Mascarenhas de Moraes Museum604 km
- Unopar839 km
- Feira do Produtor804 km
- Academia Performance818 km
- Recinto da Estacao Ferroviaria695 km
- Lufthavne
- Santa Maria lufthavn175 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
På værelset
- Klimaanlæg
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Hospedagem Joao hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det Hospedagem Joao hotel. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i et Hospedagem Joao hotel?
Et Hospedagem Joao hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår er udtjekning i Hospedagem Joao hotel?
Kunder skal tjekke ud fra Hospedagem Joao hotel ved 13:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Hospedagem Joao hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Hospedagem Joao hotel er 73$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Tre mands værelse, Værelse til familie og Lille værelse med en queensize-seng at vælge imellem.